BUDAK kulübü olarak, artık tarihi bir değer kazanan Latif Osman Çıkıgil Anma Tırmanışlarının bu yıl 23. sünü gerçekleştirdik.

02-04 Kasım 2019 tarihinde yapılan bu anma tırmanışına çeşitli kulüplerden 67 dağcı katıldı. Uludağ Oteller bölgesinden başlayan faaliyetin uzun etabında 20 dağcıyla Keles Kocayayla geçişi yapıldı.

Türk dağcılığının kurumsallaşması yolunda büyük emekleri olan ve 1936 yılında kurulan Dağcılık ve Kış Sporları Federasyonu ile 1966 yılında kurulan Türkiye Dağcılık Federasyonu’nun ilk başkanlıklarını yapmış olan merhum Latif Osman Çıkıgil’in dağcılık tarihimizdeki müstesna yerine ve anısına sahip çıkarak, 23. LOÇ Anma Tırmanışında yer alan, başta Alaattin KARACA başkanımız ve Yusuf BİLTEKİN hocamız olmak üzere, Hakan Coşkun Nurhak Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü, Bandırma Dağcılık ve Arama Kurtarma Kulübü, İda Dağcılık Arama ve Kurtarma İhtisas Kulübü, Nilüfer Doğa Sporları, Todosk Doğa Sporları Kulübü, Kayseri Sahabiye Spor Kulübü, Şanlıurfa Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü, Yıldırım Belediyesi Spor Kulübü, Sınır Tanımayan Dağcılar Spor Kulübü, Koza Dağcılık Kültür ve Sanat Kulübü ile bireysel olarak katılan tüm dağcı dostlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. 

Albüm için tıklayınız

Comments are closed.

Güncel
Duyurular
Dağlarda Hava Durumu
hava-durumu
Tırmanışlardan